Konto & keel

Haavaravi

AB_Medical_Haavaravi_banner_960x300

Comfeel Plus Ulcer haavaside comfeel

Eelised: läbipaistev, isekleepuv, valuvaigistava toimega.

Comfeel on hüdrokolloid haavaside, mis tagab ideaalse niiske haava paranemiskeskkonna. Painduv, bakterite- ja veekindel. Eritisega kokkupuutel tekkiv geel kaitseb efektiivselt närvilõpmeid ja granulatsioonkude. Lihtsalt ja kiirelt paigaldatav ka kinnastega. Kinnitub hästi nahale. Läbi plaastri on näha haava piirjooni. Kui plaaster imab haavaeritist, muutub plaaster piimjaks. Kui piimjas värv jõuab plaastri äärteni, tuleb plaaster vahetada. Võib haaval olla kuni 7 päeva.
Kui plaastrit on vaja väiksemaks lõigata, siis tuleb jälgida, et see ulatuks 2 cm üle haava serva. Enne haavale panemist soojendada mõni hetk käte vahel.
Koostis: kaltsiumalginaat, hüdrokolloid (sodiumkarboksümetüültselluloos) ja kunstlik kleepaine. Pealmine kiht on poolläbilaskvast polüuretaankilest.
Näidustused: vähese eritisega kroonilised haavad, pindmised akuutsed haavad (jalahaavandid, lamatised), pindmised põletused, pindmised marrastused, doonoripinnad ja post-operatiivsed haavad. Võib kasutada lokaalsete ja süsteemsete infektsioonidega patsientidel.
Võib kasutada stoomipatsientidel stoomi ümber, veeldab nekroosi pikema kasutusperioodi vältel.

Vaata e-poest!

Comfeel Plus Transparent haavaside

Comfeel Plus Transparent on õhuke hüdrokolloid haavaside, mis tagab ideaalse niiske haava paranemiskeskkonna. Painduv ja läbipaistev, bakterite- ja veekindel. Sobib ideaalselt erinevatele kuivadele haavadele ja haavanditele. Samuti naha kaitsmiseks marrastuste  ja hõõrdumiste järgselt või ennetamiseks. Kinnitub hästi nahale. Läbi plaastri on näha haava piirjooni. Kui plaaster imab haavaeritist, muutub plaaster  piimjaks ning kui piimjas värv jõuab plaasteri äärteni, tuleb plaaster vahetada. Võib haaval olla kuni 7 päeva.

Koostis: Kaltsiumalginaat, hüdrokolloid (sodiumkarboksümetüültselluloos) ja kunstlik kleepaine. Pealmine kiht on poolläbilaskvast polüretaankilest.

Näidustused: vähese eritisega kroonilised haavad, pindmised akuutsed haavad (jalahaavandid, lamatised), pindmised põletused, pindmised marrastused, villid ja hõõrdumised. Võib kasutada lokaalsete ja süsteemsete infektsioonidega patsientidel.

Sobib kasutamiseks stoomipatsientidel stoomi ümber, veeldab nekroosi pikema kasutamisperioodi vältel.

Vaata e-poest!

Biatain biatain-ag-plaastrita-vahthaavaside

Biatain haavasidemed on saadaval nii plaastriga kui ka ilma ning hõbedasisaldusega või ilma.
Kasutatakse puhastel, keskmise eritusega haavadel.
Biatain vahthaavaside on polüuretaanist kolmedimensioonilise struktuuriga haavaside. Hea imamisvõimega. Lukustab eritise ja lõhna sidemesse. Sobib kõigile nahatüüpidele, ka õrnale nahale. Kaitseb ümbritsevat nahka. Sideme pealmine “hingav” kiht on veekindel ja kaitseb bakterite vastu. Kui plaastrit on vaja väiksemaks lõigata, siis tuleb jälgida, et see ulatuks 2-3 cm üle haava serva.Võib olla haava peal kuni 7 päeva.

Näidustused: haavandid, lamatised, diabeetilised haavad, teise astme põletused, doonorpinnad, post-operatiivsed haavad ja naha marrastused. Kasutatakse arsti järelvalve all lokaalse või süsteemse infektsiooni ravi ajal ja võib kasutada kogu tervenemisprotsessi vältel. Sobilik kasutada koos kompressioonraviga. Sidet on kerge peale asetada ja eemaldada ning see ei jäta jääke.

Biatain võtab eritisega kokkupuutel haavapõhja kuju. Samuti võib lõigata väiksemaks, jälgides, et side ulatuks 2-3cm haava servast üle.
Mitte kasutada koos vesinikuga. Hõbedasisaldusega sidet ei tohi kasutada koos joodipreparaatidega.

Omadused:

 • ei kleepu
 • kohene toime
 • lukustab lõhna ja eritise
Patenteeritud: 4 tunni jooksul hävitab MRSA, VRE, ESBL ja pseudomonase, mis on haiglates enamlevinud bakterid.

Vaata e-poest!

SeaSorb haavaside hõbedaga seasorb-dressing-ag-haavaside_037600

Suure eritisega ja märgadesse haavadesse.
SeaSorb kaltsiumalginaat haavaside on hea imamisvõimega, sisaldab 85% kaltsiumalginaati ja 15% karboksümetüültsellulloosi (CMC). Kaltsiumalginaat ja CMC molekulid paisuvad, kui nad imavad eksudaati. Kui Seasorb haavaside on kontaktis haavaeritisega, siis haavasideme kaltsiumiioonid asendatakse sodiumi ioonidega. Ioonide segunemine moodustab pehme hüdrofiilse geeli. Geel lukustab eritise ja lõhna endasse ja vähendab sellega lekke ohtu ja seetõttu ümbritseva naha kahjustust. Samuti tekitab geel vajalikku niisket keskkonda, aidates sellega vähendada valu, mis tekib sideme eemaldamisel. Sidet saab haavalt eemaldada ühes tükis. Sidet võib lõigata vastavalt vajadusele.

Näidustused:  vähese kuni rohke eritisega haavadele nagu jalahaavandid, lamatised, diabeetilised jalahaavandid ja teise astme põletused. SeaSorb haavasidet saab kasutada haavaeritise kogumiseks ja pindmise verejooksu peatamiseks, haavadel nagu lamatised, veeni haavandid jalgadel, arteriaalsed haavandid, diabeetilised haavandid, doonorpinnad või traumaatilised haavad. Võib kasutada haavakoobastes. Tänu oma pehmele struktuurile võib teda panna ka sügavatesse haavadesse. Õrnalt haava asetades võtab geel haava kuju. Võib kasutada koos Purilon geeliga.

Eemaldamiseks niisutada kas füsioloogiline lahusega või vee all. Seasorbi saab ühes tükis haavast kätte. Verejooksu peatava toimega. Kuna side paisub, siis ei sobi nina verejooksu peatamiseks (paisub 18% oma suurusest).

Vaata e-poest!

Purilon purilon-geel

Purilon Geel on läbipaistev ja mittekristalliline hüdrogeel, efektiivse iselahustuva ja haava puhastava toimega surnud kudede (nekroos) eemaldamiseks. Ta veeldab nekrootilist kudet, imab haavast liigset eritist ja surnud osakesi. Sellega tekitab ta haavale suurepärased paranemistingimused.
Näidustused: Purilon geel on peamiselt mõeldud nekrootilistele haavadele nagu jalahaavandid, lamatised ning mitteinfitseerunud diabeetilised haavandid. Võib kasutada ka I ja II astme põletuste korral. Geeli võib kasutada kogu raviperioodi vältel eri tüüpi haavadel, et tagada haavas niiske paranemiskeskkond.
Sisaldab 90%vett. Peal võib hoida 4-7 päeva. Sobib kasutamiseks ka lastel – ei ole valus.
Puriloni peale kasutada imavat materjali. Märgadele haavadele panna vähem ja kuivadele haavadele rohkem. Aitab haaval kinni kasvada.
Puriloni võib kasutada koos Biataini ja Seasorbiga.

Vaata e-poest!

Comfeel® kaitsekreem Kaitsekreem-coloplast_047200

Comfeel® kaitsekreem on mõeldud kasutamiseks haava-ja stoomiümbruse nahale. Leevendab kuiva, punetavat, valulikku ja haavandunud nahka. Kreem taastab naha loomuliku pH taseme. Kaitseb nahka ärrituse eest, luues naha pinnale kaitsekihi. Võib kanda nahale, mis on kokkupuutes kehavedelikega.
Comfeeli kaitsekreemis olev magneesium on põletikuvastase toimega ja lanoliin tekitab naha pinnale kaitsekihi. Sobib kasutada ka atoopilise dermatiidi, plaastriallergia, mähkmeallergia ja haudumuse puhul.

Vaata e-poest!

 

Pesukinnas Easyderm, niisutatud N8 Pesukinnas

Sobib naha, haavade ja limaskestade puhastamiseks (lamatised, I-IV astme põletushaavad, venoossed ja arteriaalsed haavandid). Ei vaja loputamist. Neutraliseerib ebameeldiva lõhna, vähendab valu, niisutab, kaitseb nahka, ja balansseerib naha pH. Allergiavaba, sisaldab harilikku aaloet ja allantoiini. Sobib kasutamiseks suurte haavade puhul.

Vaata e-poest!

 

PluroGel põletuse- ja haavageel, 50gr Plurogel

PluroGel®•PSSD veeslahustuv põletus- ja haavageel, mis aitab säilitada niisket haavakeskkonda, tagades samaaegselt tõhusa barjääri tavapäraste bakterite ja seente kasvu vastu. Läbib biofilmi. Võtab ära liigse eksudaadi.
Koostis: PluroGel® hõbesulfadiasiiniga, 1%
Näidustused:

 • kerged kuni mõningase eksudaadiga osalise või täieliku sügavusega haavad
 • lamatised
 • venoossed haavandid
 • diabeetilised haavandid
 • esimese ja teise astme põletused
 • marrastused ja nahavigastused
 • doonorpinnad
 • kirurgilised haavad
 • debrideeritud või täieliku sügavusega haavad

Kasutamine:

 • panna haavale koos sidematerjaliga (spaatliga määrides või sügavasse haava vatitikuga pannes)
 • ei läbi nekroosi. Sideme ära võtmisel niisutada füsioloogilise lahuse või vee all. Geel ei jookse sideme alt välja.
 • valuvaigistava toimega, võtab ära ebameeldiva lõhna
 • parandab verevarustust
 • avatuna võib olla 2 aastat

Vaata e-poest!

 

Powered by WordPress. Designed by WooThemes