Konto & keel

Stoomihooldusvahendid

Coloplast  Pakume laias valikus stoomihooldusvahendeid firmalt Coloplast.

Ileostoomi hooldusvahendid

Peensoole üks osa tuuakse välja kõhuseinale ja kinnitatakse naha külge. Seda nimetatakse ileostoomiks ehk peensoole stoomiks. Meditsiinilises terminoloogias nimetatakse peensoolt ileum ning stoom tähendab avaust (eesti k. ileostoom, ingl.k. ileostomy). Enamasti asub ileostoom kõhu paremal pool, nabast allpool. Ileostoom on punane, umbes sama värvi nagu suu limaskest. Tavaliselt on ileostoom ümmargune (aga võib olla ka ovaalne), 2-4 cm suurune ja naha pinnast umbes 3-4 cm kõrgem. Pärast operatsiooni on ileostoom turses, kuid muutub tasapisi väiksemaks.

 Vaata tooteid e-poest

Kolostoomi hooldusvahendid

Jämesoole kahjustamata osa tuuakse välja kõhuseinale ja kinnitatakse  naha külge. Seda nimetatakse kolostoomiks ehk jämesoole stoomiks. Meditsiinilises terminoloogias nimetatakse jämesoolt colon ning stoom tähendab avaust (eesti k. kolostoom, ingl. k colostomy). Enamasti asub kolostoom vasakul pool kõhtu, allpool naba. Mõnel juhul võib kolostoom asuda ka mujal, sõltuvalt operatsiooni iseärasusest ja soole kahjustatud osast.  Kolostoom on punane, umbes sama värvi nagu suu limaskest. Tavaliselt on ta ümmargune (aga võib olla ka ovaalne), 2-5 cm suurune, naha pinnast umbes 1-2 cm kõrgem. Pärast operatsiooni on kolostoom turses, kuid muutub tasapisi väiksemaks.

 Vaata tooteid e-poest

Urostoomi hooldusvahendid

Kõhtu tehtud avaus, mille kaudu uriin väljub. Põie haiguste korral võib olla vajalik põie eemaldamine. Sel juhul võetakse peensoolest tükk ja tuuakse see kõhuseinale stoomiks. Peensoole külge ühendatakse kusejuha. Enamasti asub urostoom kõhu paremal pool, nabast allpool. Mõnel juhul võib see asuda ka mujal, sõltuvalt operatsiooni meetodist. Urostoom on punane, umbes sama värvi nagu suu limaskest. Pärast operatsiooni on urostoom turses, aga muutub tasapisi väiksemaks.

 Vaata tooteid e-poest

Küsi julgesti nõu konsultatsioonikabinetist:

Tõnismäe polikliinik
Hariduse 6, kabinet 406
10119 Tallinn
Tel: 5782 6131

Avatud:
E 13.00-17.00
T, N 8.00-16.00