Konto & keel

Ürituste sari “Diabeediga sajani!”

Mis on kõige tõsisem probleem insuliinipumba kasutamisel?

“Uksenupud!” Just nii vastas meile üks humoorikas noormees, kes on koos insuliinipumbaga elanud juba paar aastat. Aga miks?

Nutiseadmetel on juba praegu su elus väga tähtis roll. Sa ei kasuta veel insuliinipumpa? Aga kas sul tasuks lisada uue nutiseadmena ka insuliinipump?

Uuringud toovad välja insuliinipumba positiivse mõju elukvaliteedile

Paljudes riikides tehtud uuringud on jõudnud tulemuseni, et insuliinipumba ravil on oluline roll elukvaliteedi parandamisel. Austraalias tehtud uuring näitas, et kõige enam hindavad 18-25aastased noored insuliinipumba puhul võimalust muuta oma elustiil paindlikumaks ning parandada kontrolli diabeedi üle. Kuid sugugi vähemtähtsaks ei pidanud need noored hiljem elus tekkida võivate komplikatsioonide vältimist. USAs tehtud uuring jõudis samade tulemusteni – insuliinipumbaravi lubas vastanutel olla oma elustiililt spontaansem, vähendada muretsemist ja kokkuvõttes elada täisväärtuslikumat elu

Kas oled mõelnud sellele, et praegu (st sinu praeguses vanuses) tehtud diabeediravi otsused mõjutavad seda, milline on su tervis 15, 25 või 50 aasta pärast?

Kas teadsid, et…
• paljudel 1. tüüpi diabeediga patsientidel ilmneb mõningane neerufunktsiooni muutus 2-5 aastat pärast diabeedi diagnoosimist;
• USAs hakkavad arstid kontrollima komplikatsioonide tekkimist 5 aastat pärast diagnoosi saamist;
• kõige olulisemaks peavad paljud arstid esimest 10 diabeediga elatud aastat. Kui selle aja jooksul hoida diabeedil väga korralikult silm peal, on hilisemate tüsistuste tekkimise võimalus väiksem.

Maailma vanimad 1. tüüpi diabeetikud on jõudnud saada üle 90 aasta vanaks. Diabeediga on võimalik elada ka 100-aastaseks! Aga kuidas?

 

Neljapäeval, 21. septembril kell 16.00 toimub Diabeedikooli saalis (end. ELDÜ) meie järjekordne vestlusõhtu sarjast „Diabeediga sajani!“

  • Seekord on meil külas kaks noort insuliinipumba kasutajat, neist üks õhtu moderaator, kes räägivad ausalt ja avameelselt insuliinipumba kasutamise võludest ja valudest.
  • Teeme ühe süsivesikute loendamise testi.
  • Tutvustame viisi, kuidas saad insuliinipumpa kuu aega testida.
  • Ja kui sa veel ei oska oletada, saad ka teada, mis uksenuppudel selle kõigega pistmist on!

 

Üritus on kõigile tasuta. Koos oleme umbes 1,5 tundi.

Diabeedikool asub Mäealuse 2/4, A-korpus, 4. korrus, parkimine igal pool kellaga 2 tundi.

Kohtade arv on paraku piiratud. Seepärast pane end kohe kirja!

Kuna tegemist ei ole koolitusega, siis tule julgesti ja võta kõik oma küsimused kaasa!

Kui sul on ürituse kohta küsimusi, siis palun kirjuta marge@abmedical.ee