Liigu sisu juurde

Kas diabeet maksab Eestile 1 miljard eurot aastas?

Kui mõelda, et diabediga kaasnevad muud haigused ja tüsistsed, haiglakulud, ajutine või pikem töövõimetus, töövõime vähenemine ja muud otsesed ja ka kaudsed kulud. Mõtleme pisut …?

Insuliininõelad ja süstimine – kas sina teed kõike õigesti?

Kui sageli tehakse insuliini süstimisel vigu? Ja millised on enamlevinud vead ning kas need võivad mõjutada ravitulemust?

Diabeedi ajaloost. Kui uus või vana haigus see on?

Diabeedi ajaloost lühidalt ja ülevaatlikult. Diabeedist, diagnoosist, dieedist ja diabeediravist vana aja arstide vaatevinklist.

Miks testiribad riknevad? Miks ühekaupa pakendatud testiribad head on?

Testiribade aegumise põhjuseks on ensüümid (teatavad valgud), mis on peidus testiribade otsas olevas reaktiivkihis. Kui hoiad oma testiribasid ebasobivates tingimustes, võib nende täpsus väheneda juba ka enne realiseerimisaja lõppu ja sa võid pahaaimamatult teha oma insuliinikoguse või süsivesikute hulga suhtes vale ja ohtliku otsuse.

Diabeetiline ketoatsidoos. Mis see on?

Diabeetiline ketoatsidoos (DKA) esineb, kui organismi insuliini tootmine on ebapiisav selleks, et võimaldada glükoosil rakkudesse siseneda. Seetõttu lülitub keha rasvhapete põlemisele ja happeliste ketokehade tootmisele.

Glükomeetriga reisile!

Millega peab diabeetik arvestama, kui võtab glükomeetri (või insuliinipumba) reisile kaasa. Kas Sa tead, kuidas näiteks need lennukis suurtel kõrgustel käituvad?

Mis on pidev glükoosimonitooring? Teeme asja põhjalikult selgeks!

Glükomeetriga teostatud mõõtmised näitavad ainult hetkeolukorda. Pidev glükoosimonitooring aga näitab täielikku pilti, mitte ainult hetkeseisundit.

Veresuhkru mõõtmine – rohkem on parem!

Diabeedi edukaks kontrollimiseks ja võimalike tüsistuste vähendamiseks on kõige olulisemad need 3 asja.